برنامه سینما کلاسیک/ فیلم توضیح دار «بر باد رفته» با صدای شبنم مقدمی

1

فیلم «برباد رفته» به کارگردانی ویکتور فلمینگ محصول ۱۹۳۹ امریکا است. این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام، نوشته ی مارگارت میچل ساخته شد، همچنان و پس از گذشت ۸۰ سال از ساخت آن لقب پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را دارد.
«کلارک گیبل» و «ویوین لی» بازیگران اصلی این شاهکار سینمایی هستند. همچنین لسلی هاوارد، اولیویا دی هاویلند، هتی مک‌دنیل و ان رادرفورد از دیگر بازیگران این فیلم هستند.
«برباد رفته» جوایز متعددی را از آن خود کرد، که از میان آن‌ها می‌توان به چهار جایزهٔ اسکارِ بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای ویکتور فلمینگ، بهترین هنرپیشهٔ نقش اول زن برای ویوین لی، و بهترین نقش مکمل زن برای هتی مک‌دنیل اشاره کرد.
دوبله برباد رفته هم جزو بهترین دوبله های تاریخ ایران به شمار می رود. این فیلم دو بار دوبله شده است؛ اولین بار در سال ۱۳۴۲ به سرپرستی احمد رسول زاده و دومین بار در سال ۱۳۶۰ با مدیریت خسرو خسروشاهی.

«برباد رفته» روایت عشق یک دختر جنوبی در خلال جنگ داخلی آمریکا را به تصویر می‌کشد. اسکارلت بزرگ‌ترین دختر جرالد اوهارا صاحب مزرعه پنبه تارا تنها به یک چیز می‌اندیشد: ازدواج با اشلی ویلکز پسر مالک مزرعه مجاور. در یک میهمانی درخانه ویلکزاسکارلت به اشلی اظهار علاقه می‌کند، اما اشلی…

نظر

  1. باسلام وخداقوت،واقعا خیلی خیلی قشنگ وعالی هستش،ازتیم خوب وقوی وفعال سوینا تشکرمیکنم،خداروشکر میکنم‌که هموطنان عزیزنابینا هم میتوانند این فیلم های جذاب وتماشاکنند،واقعا من لذت بردم،خانم مقدمی خیلی عالی هستند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید